Kraniosakrální osteopatie

KSO je velmi jemná neinvazivní doteková terapie, která vede pacienta ke komunikaci s vlastním tělem a napomáhá v jeho procesu samouzdravení. Smyslem terapie není jen odstranění konkrétní bolesti či trápení, ale zejména nalezení a obnovení vnitřního zdraví. I přes svou šetrnost je velice účinná.

Tato technika pracuje s kraniosakrálním systémem (lebka - páteř - křížová kost), respektive jeho funkčností a mobilitou. Kraniosakrální systém působí na oblast mozku a míchy a má velký vliv na řadu tělesných funkcí a také na náš psychický stav. Systém může být vlivem úrazu, operace, stresu, psychických traumat a pod. narušen, což se projeví jeho omezením nebo blokací.

Terapeut speciálními hmaty provede diagnostiku celého systému a v problémových místech velmi jemně koriguje uvolnění blokád a následnou harmonizaci. Nepřesáhne při tom tlak 5g (váha desetikoruny) a využívá autoregulační schopnost klientova organismu, což činí tuto terapii zcela bezpečnou.

Jako každá holistická metoda může i KSO dočasně zhoršit stávající potíže nebo vynést na povrch starší traumata jak tělesná tak psychická. To vše je součástí ozdravného procesu a po jejich odeznění (v průběhu hodin či dní) se celková pohoda organismu zvýší.

KSO je určena všem věkovým kategoriím, ošetření může být aplikováno také na novorozencích, těhotných, seniorech i lidech těžce zdravotně handicapovaných. Ošetřit lze tělesné potíže a bolesti, akutní i chronické nemoci, emocionální nebo psychickou nerovnováhu, nebo "jen" podporovat dobré  zdraví a vitalitu.